Wizytujemy Placówkę Straży Granicznej w Nowym Dworze

🇵🇱 🇵🇱👮‍♂️

📆18 czerwca 2026 r. klasa o profilu mundurowym ID odwiedziła Placówkę Straży Granicznej w Nowym Dworze. 👮‍♂️

Podczas wizyty uczniowie poznali zasady obowiązujące w pasie granicznym oraz dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat muru granicznego. Funkcjonariusze zaprezentowali również wykorzystywane na co dzień wyposażenie – broń oraz pojazdy służbowe. 🚔🛡️

Wyjazd był doskonałą okazją do poznania specyfiki pracy funkcjonariusza Straży Granicznej oraz poszerzenia wiedzy na temat ochrony granic naszego państwa. Dziękujemy za ciekawe spotkanie i cenne doświadczenie! 😊

Tekst: Roksana Sołowiej kl. I D, zdjęcia: Roksana Sołowiej i Dariusz Maksimczyk