Podróże z klasą z Branżową Szkołą I Stopnia

🔗W dniach 2-4 grudnia 2024 roku, młodzież z Branżowej Szkoły I Stopnia wzięli udział w wycieczce do Gdańska, Gdyni i Malborka w ramach programu „Podróże z klasą”🗺. 20 uczniów pod opieką nauczycielek: Jolanty Konstańczuk i Marty Tolko-Kuziuta rozpoczęli poznawanie Trójmiasta na Zielonym Moście od zwiedzania i poznania historii starego miasta oraz jego sławnych mieszkańców👥️. Wędrówka zakończyła się na Jarmarku Bożonarodzeniowym, gdzie można było podziwiać świątecznie udekorowane kramy i zrobić zakupy.🎅🎄

🔗Kolejny dzień był przeznaczony na zwiedzanie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, następnie Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni. Młodzież z zainteresowaniem słuchała przewodników👂🏼. W drodze powrotnej do hotelu udało nam się przejść w Sopocie ulicą Monte Cassino, zobaczyć Krzywy Domek i pospacerować po wyjątkowym Molo, przepięknie oświetlonym wieczorową porą.💡👣

🔗Ostatni dzień naszej Podróży z klasą zaplanowany był Malborku. Zwiedzanie Zamku Krzyżackiego polegało na przejściu kilku kilometrów przez sale, korytarze, piwnice i krużganki. Młodzież poznała historię Zakonu Krzyżackiego⏳️, warunki w jakich na co dzień żyli zakonnicy oraz ciekawe rozwiązania techniczne np. system ogrzewania podłogowego, toalety czy windy kuchenne. Szczęśliwie i bezpiecznie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wróciliśmy do Dąbrowy Białostockiej.😁🏘

🔗Ogromne podziękowania należą się pani Bożenie Kłoczko💐, która przygotowała naszą wycieczkę oraz przesympatycznemu kierowcy naszego busa – panu Adamowi.🫱🏻‍🫲🏼🚍

Tekst i zdjęcia: Jolanta Koństańczuk