Archiwa miesięczne luty 2026

Pakujemy walizki i przygotowujemy się do długiej podróży na Cypr!

🇨🇾🧳

📅 4.02.2025 r. odbyło się spotkanie uczniów, rodziców oraz nauczycieli zaangażowanych w realizację (jak niektórzy określają – prestiżowego) projektu akredytacyjnego

nr 2025-1-PL01-KA121-SCH-000316886, dotyczącego mobilności grupowej uczniów oraz mobilności długoterminowej w ramach programu Erasmus+.

✈️ W dniach 7–16.02.2026 r. dwunastu uczniów pod opieką nauczycieli wyjedzie na Cypr na zaproszenie Likio Agiou Nikolaou w Limassol, aby rozwijać swoje kompetencje kluczowe oraz zdobywać nowe doświadczenia edukacyjne i kulturowe 🌍📚

W realizacji projektu uwzględnione zostaną wymiary horyzontalne programu Erasmus+:

✅ włączanie i różnorodność,

🌱 zrównoważony rozwój i odpowiedzialne praktyki,

💻 transformacja cyfrowa w edukacji,

🗳️ udział w życiu d...

Czytaj dalej

„Bo polonez nie bierze się z niczego…”

💃🕺

Podobnie, jak w poprzednich latach, nauką poloneza i opracowaniem choreografii do niego zajęły się Jolanta i Kaja Lewkowicz. Przygotowania były czasochłonne i intensywne ⏳💪, a trwały od października 📅.

I cytując dyrektora szkoły Jarosława Budnika:

„Polonez nie bierze się z niczego. To nie tylko kroki, układ i rytm 🎶 — to też cierpliwość, powtarzanie, mobilizacja po lekcjach 📚, uśmiech wtedy, gdy »już się nie da« 😊, i wiara, że efekt będzie piękny ✨.

Dlatego w imieniu całej społeczności szkolnej — nauczycieli 👩‍🏫👨‍🏫, rodziców 👨‍👩‍👧‍👦 i przede wszystkim maturzystów 🎓 — składamy serdeczne podziękowania dwóm wyjątkowym Paniom (notabene absolwentkom naszej szkoły): Kai i Joli Lewkowicz, które w duecie przygotowały naszych maturzystów do dzisiejszego poloneza ...

Czytaj dalej

Studniówka 2026

✨🪩

➡️31 stycznia 2026 r. w Pensjonacie Poniatowski odbył się bal studniówkowy uczniów naszych maturzystów💃🕺.

W uroczystości wzięło udział ponad 100 uczestników, w tym 73 maturzystów. Towarzyszyli im nauczyciele oraz rodzice.👥🧑‍🏫

➡️Oficjalną część balu poprowadzili Wiktoria Sutuła i Marcin Piekutowski🎤. W swoich osobistych, pełnych ciepła i humoru przemówieniach podziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i rodzicom za niemal cztery lata wspólnej drogi edukacyjnej. Nie zabrakło refleksji nad upływem czasu i przekonania, że ten wieczór był symbolicznym krokiem w dorosłość.🗣️👞

➡️Gratulacje oraz życzenia powodzenia na maturze złożył uczniom dyrektor szkoły Jarosław Budnik👏...

Czytaj dalej

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie!

❄️ ❄️Informujemy, że w dniach 2 i 3 lutego 2026 r. zajęcia dydaktyczno-wychowawcze w szkole są zawieszone ze względu na niskie temperatury oraz względy bezpieczeństwa 🥶⚠️

Decyzja została podjęta przez Dyrektora Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w uzgodnieniu z organem prowadzącym.

📚 W tych dniach nie odbywają się zajęcia stacjonarne.

🏫 Uczniowie przebywający w internacie otrzymają opiekę oraz będą mieli zorganizowane zajęcia wychowawcze.

☎️ W razie potrzeby zapewnienia opieki prosimy o kontakt z sekretariatem szkoły

w godzinach pracy szkoły: 85 712 11 24.

Dziękujemy za zrozumienie 🤍

Czytaj dalej