Zakończenie projektu „W Służbie Ojczyźnie”

14.06 br. zakończyliśmy realizację projektu ,,W Służbie Ojczyźnie” we współpracy z IPN. Projekt opierał się na cyklicznych spotkaniach w Instytucie Pamięci Narodowej w Białymstoku, zaś jego zwieńczeniem były zajęcia na poligonie wojskowym. 

Kadeci mieli okazję wykazać się umiejętnościami z zakresu rzutu granatem, ładowania i rozładowania magazynku na czas, przysiadów w oporządzeniu taktycznym, zakładaniu stazy oraz przepychaniu Jelcza. Zawody zostały przygotowane i przeprowadzone przez żołnierzy z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. 

Projekt edukacyjny „W służbie Ojczyźnie” został objęty patronatem honorowym Ministra Obrony Narodowej, Wojewody Podlaskiego, Marszałka Województwa Podlaskiego, Podlaskiego Kuratora Oświaty oraz patronatem medialnym Polskiego Radio Białystok i TVP 3 Białystok. 

Kadeci bardzo dobrze sobie poradzili z powyższymi zadaniami, zdobywając 4 miejsce z 12 drużyn. A zważywszy na fakt, iż byli w okrojonym składzie ( o 1 uczestnika mniej ) i po nocnym bytowaniu w lesie, to wynik jest wysoki. Wielkie gratulacje!

Tekst: Dominika Zajko, zdjęcia: Instytut Pamięci Narodowej w Białymstoku