Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu…

Nie samymi działaniami projektowymi człowiek żyje. Będąc we Włoszech (tym bardziej, że komunikacyjnie byliśmy skazani na przesiadkę w Rzymie) – grzechem byłoby nie zwiedzić Wiecznego Miasta, chociażby pobieżnie. 

Uczestnicy mobilności zobaczyli największe jego atrakcje: Bazylikę św. Piotra w Watykanie, Panteon, Forum Romanum, Łuk św. Konstantyna, Koloseum, Fontannę di Trevi, Fontannę Czterech Rzek, najsłynniejsze place: Plac Kapitoliński z rzeźbami Michała Anioła , Plac Wenecki, Plan Navona, Vittoriano.

Mobilność uczniów i kadry do Włoch w kwocie 20 085 euro ze środków Unii Europejskiej była realizowana z akredytacji otrzymanej z sektora Edukacji Szkolnej w ramach programu ERASMUS + . 

Tekst: Edyta Budnik, Dominika Zajko IIC, Katarzyna Haponik, zdjęcia: Emilia Malewicz kl. III C, Dominika Zajko IIC, Paweł Kowieski