Ogólnopolski Finał Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców w Piotrkowie Trybunalskim 

W dn. 04-06.06.24 nasi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej udali się na Ogólnopolski Finał Licealiady jako reprezentanci województwa podlaskiego. 

Licealiści rozegrali tam 6 meczów , w których nie brakowało determinacji i zaciętej rywalizacji a przede wszystkim zasad fair play między zawodnikami. 

Po trzech dniach emocjonujących zmagań naszym uczniom udało się wywalczyć 6 miejsce w Polsce. Warto dodać, że nasza drużyna 2 raz z rzędu zdobyła mistrzostwo w województwie podlaskim, co dało możliwość reprezentowania naszego województwa na ogólnopolskich zawodach sportowych.

Najbardziej wyróżniającym zawodnikiem w naszej drużynie okazał się Krystian Jakimowicz.

Drużyna wystąpiła w składzie: Tomasz Wierzbicki, Marcel Zalewski, Sebastian Roszkowski, Jakub Borko, Bartosz Andrukiewicz, Arseni Semchanka, Miłosz Poważa, Krystian Jakimowicz, Jakub Marcińczyk, Bartłomiej Kotowski, Szymon Hajkowski, Karol Białomyza, Jakub Sanik, Mateusz Halicki. Towarzyszyli nam także nasi kontuzjowani zawodnicy: Adrian Antonik, Mateusz Ryszkiewicz a także kierownik drużyny Adam Mackiewicz, który odpowiadał za kwestie organizacyjne.

Uczniów trenuje Mirosław Tokajuk.

Tekst: Jakub Borko kl. II D , Zdjęcia: Adrian Antonik kl. II D, Mateusz Ryszkiewicz kl. II D.