Jak dbać o wodę? Dlaczego powinniśmy ją oszczędzać? 

W dn. 9.02-15.02 2024 r. dwanaścioro uczestników projektu ,,Sorry, taki mamy klimat” przeprowadziło lekcje w Szkołach Podstawowych w Dąbrowie Białostockiej i Różanymstoku w kl. I – III na temat wody. Zajęcia były zrealizowane według wcześniej omówionych i opracowanych scenariuszy przez greckich pedagogów.

Uczestnicy projektu omawiali między innymi cykl wody w przyrodzie, stany jej skupienia, a także zwracali uwagę na zanieczyszczenia i sposób zapobiegania im.Dzieci dostały kolorowanki oraz obejrzały filmy edukacyjne. Nie obeszło się również bez ,,burzy mózgów” i gier edukacyjnych.

Zajęcia miały na celu przygotowanie uczestników do mobilności w Hiszpanii, która odbędzie się w niedalekiej przyszłości.Dzięki tym aktywnościom bedą lepiej przygotowani do działań projektowych za granicą.

Projekt „Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PL01-KA220-SCH-000049222 jest realizowany w ramach programu Erasmus + ze środków Unii Europejskiej w kwocie 153 146 euro. Dziękujemy bardzo dyrekcji obu szkół za życzliwość i współpracę! 

Tekst: Sabina i Martyna Fiedorowicz kl. 2b, zdjęcia: uczestnicy projektu.