IX Powiatowy Konkurs Plastyczny„Czerwone maki na Monte Cassino”.


17.01.2024 r. w Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej w ramach obchodów Dnia Patrona Szkoły rozstrzygnięto IX Powiatowy Konkurs Plastyczny „Czerwone maki na Monte Cassino”. Tegoroczny temat wydał się interesującym dla uczestników, gdyż wpłynęła rekordowa ilość prac 51: ze szkół ponadpodstawowych 22 i ze szkół podstawowych 29. Także można powiedzieć, że konkurs miał charakter międzynarodowy, bo udział wzięli uczniowie z włoskiego Liceo Scientifico w Cassino, z którym dyrektor naszej szkoły w ostatnim czasie nawiązał współpracę.
W dn. 9.01.2024 r jury w składzie:
• Agata Orpik – nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej w Dąbrowie Białostockiej;
• Dorota Kłoczko – instruktor plastyk z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Białostockiej oceniło prace zgodnie z Regulaminem Konkursu i przyznało następujące miejsca:
I miejsce:
• Piotr Staranowicz – Szkoła Podstawowa w Suchowoli;
• Tomasso Macera – Liceo Scientifico w Cassino we Włoszech;
• Anastazja Wołoszyna – Liceum Ogólnokształcące w Sokółce;

• II miejsce:
• Zuzanna Puchlik – Szkoła Podstawowa w Suchodolinie;
• Wiktoria Dochód – Liceum Ogólnokształcące w Suchowoli;

• III miejsce:
• Aniela Potapo – Szkoła Podstawowa w Chodorówce Nowej;
• Weronika Ryszkiewicz – Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej;
• Natalia Klejbuk – Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej;

• Wyróżnienia:
• Milena Januszkiewicz – Szkoła Podstawowa w Kuźnicy;
• Emilia Bołkun – Szkoła Podstawowa w Nowym Dworze;
• Maja Zyta Parchanowicz – Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.
Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone nagrody i dyplomy. Podziękowania otrzymali również opiekunowie uczniów: Eugenia Garbuz z LO w Sokółce, Izabela Żukowska ze Szkoły Podstawowej w Kuźnicy, Jolanta Czyżewska z ZSR w Sokółce, Dorota Sanik z SP w Nowym Dworze, Ewa Klejno z LO i SP w Suchowoli i z Chodorówki Nowej, Jadwiga Motuk z ACE w Augustowie, Marzenna Horsztyńska z ZSR w Sokółce, Agnieszka Kuklik z ZSR w Sokółce, Martyna Lewicka z ZSCKR w Janowie, Agnieszka Kaczanowska z SP w Suchodolinie.
Sponsorami nagród byli: Zarząd Powiatu Sokólskiego, Burmistrz Dąbrowy Białostockiej – Artur Gajlewicz, Rada Rodziców przy Zespole Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej oraz p. Bogusława Gromko. Organizacji i przygotowania przedsięwzięcia po raz dziewiąty podjęła się Jolanta Konstańczuk – nauczyciel fizyki.
Aktualnie wszystkie nagrodzone prace można podziwiać na wystawie, która znajduje się na dolnym korytarzu Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. Serdecznie zapraszamy!!!
Tekst: Jolanta Konstańczuk i Edyta Budnik, zdjęcia: Judyta Orpik, Natalia Wnuk