Przekonujemy się o ponadczasowości „Skąpca” Moliera

14.12.2023r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wyjeździe do Białegostoku do Teatru Dramatycznego na sztukę „Skąpiec”. 

„Skąpiec” Moliera to lektura szkolna o nadmiernej miłości do pieniędzy. Harpagon, główny bohater sztuki, kocha tak bardzo swoje bogactwo, że nie potrafi się nim z nikim dzielić, nawet z najbliższymi. Komedia Moliera jest napisana znakomicie – wartkim i dowcipnym dialogiem. Obfituje również w wiele śmiesznych sytuacji. A postaci Molier wykreował po mistrzowsku – są pełnokrwiste, intrygujące i energiczne.

Ta ponadczasowa sztuka nadal nas bawi i co warte podkreślenia – wywołuje wrażenie aktualności. Barwne postacie i muzyczna oprawa przybliżyła uczniom treść lektury.

Tekst: Natalia Orpik IIIA

Zdjęcia: Aleksandra Budnik kl. I B