Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

Dnia 24.11.2023 uczniowie klas I-IV wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Fraszka”. Konkurs przeprowadzany jest przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „POKOLENIE”, powstał w 2008 r. przy współpracy z Uniwersytetem Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. 

Ideą konkursu jest:

– szerzenie wśród młodzieży wiedzy z zakresu języka polskiego;

– propagowanie polskiej i zagranicznej literatury;

– aktywizacja miłośników języka polskiego poprzez prezentowanie i honorowanie ich dokonań.

W naszej szkole do konkursu przystąpiło dwudziestu uczniów. Ich zadaniem było rozwiązanie 25 zadań zamkniętych oraz napisanie krótkiej rozprawki. Nad prawidłowością organizacji konkursu czuwała prof. Urszula Puczyńska. 

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w marcu. Jednakże już teraz składamy serdeczne gratulacje i trzymamy kciuki za wszystkich uczestników.

Tekst: Ewelina Jurgielewicz IIIa, zdjęcia: Natalia Skomin IIIa