Świętujemy Dzień Edukacji Narodowej w Sokółce

13.10.2023 r. w Sokółce odbyła się Powiatowa Gala Stypendialna połączona z Powiatowymi Obchodami Dnia Nauczyciela.

W pierwszej części uroczystości złożone zostały życzenia nauczycielom, uczniom i pracownikom oświaty. Starosta Powiatu Sokólskiego – Piotr Rećko podziękował im za wysiłek włożony w edukację młodzieży. Sekretarz Stanu w Ministerstwie Cyfryzacji – Adam Andruszkiewicz oraz Wicewojewoda Bogusława Szczerbińska podkreślili natomiast, że nauczyciele są fundamentem szkoły i kształtują charaktery młodego pokolenia.

Kolejnym punktem uroczystości było wręczenie nauczycielom nagród Starosty Sokólskiego za osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze. Z naszej szkoły zostali nagrodzeni: dyrektor Jarosław Budnik, Mirosław Tokajuk i Tomasz Leszkowicz – nauczyciele wychowania fizycznego.

W drugiej części wydarzenia Starosta Sokólski wręczył stypendia uczniom szkól ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Sokólski. Starosta pogratulował im zaangażowania i wyników. Łącznie czterdziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły otrzymało stypendia naukowe (36) i (12) sportowo – artystyczne ( +1 z inicjatywy Starosty Sokólskiego). 

Gala została uświetniona występami artystycznymi Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Suchowoli oraz fragmentem musicalu „Ghost” zespołu ,,Studio Poezja”.

Gratulujemy wszystkim stypendystom i życzymy dalszych sukcesów. A Panu Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko dziękujemy za docenienie naszych osiągnięć.

Tekst i zdjęcia: Agnieszka Oświecińska kl. 2A