Spotkanie autorskie z Katarzyną Drogą

10 października 2023 r. klasa III B miała wielką przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim z pisarką, dziennikarką oraz redaktorką Katarzyną Droga. Zostało ono zorganizowane w nowym budynku Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Białostockiej w ramach cyklu spotkań Dyskusyjnych Klubów Książki.

Katarzyna Droga, pochodzi z Łap, od wielu lat jest pisarką, kierującą szczególną uwagę ku kobiecym bohaterkom historycznym, którym to poświęciła osobne powieści biograficzne np. powieść o Aleksandrze Piłsudskiej czy Hance Ordonównie. Wykazuje również zamiłowanie do badania i eksplorowania dziejów rodzin i pokoleń, co równie często porusza w swoich powieściach. Nieco starszym absolwentom liceów jest znana jako popularyzatorka polskiej historii literatury.

Spotkanie w szczególności poświęcone było książkom z „Serii Uczuć”, o których kulisach powstawania i przekazie opowiedziała autorka. Czytelnikom biblioteki w prezencie zostawiła swoją najnowszą powieść pt.: „Niełatwo mnie zabić. Opowieść o Joannie Chmielewskiej”.

Dziękujemy bardzo Pani Katarzynie za niezwykle inspirujące i ciekawe spotkanie. Cieszymy się, że mogliśmy w nim uczestniczyć.

Tekst: Aleksandra Poważa kl. III B, zdjęcia: Katarzyna Haponik