Pielgrzymka dąbrowskich maturzystów

29 września 2023 r. maturzyści dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Janem Olechno, Joanną Krahel oraz ks. Mateuszem Trochimem wzięli udział w Dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania i wyboru właściwej drogi życiowej. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści poza uczniami kilku białostockich szkół byli jedyną szkołą z terenu Archidiecezji Białostockiej.

Wdzięczna swoim opiekunom a także sekretarz szkoły Bożenie Kłoczko za pomoc w profesjonalnej organizacji pielgrzymki, a przede wszystkim pokrzepiona duchowo młodzież, wróciła szczęśliwie do swych domów. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Burmistrza Artura Gajlewicza i Ks. Proboszcza Andrzeja Horaczego za udzielone wsparcie.

Tekst: Edyta Budnik zdjęcia: Joanna Krahel