Święto Organizacji Pozarządowych w Sokółce 

10.09.2023r. nasi kadeci z oddziałów przygotowania wojskowego, pod opieką instruktora Janusza Bielawskiego, na zaproszenie WCR Białystok , wzięli udział w ,,Święcie Organizacji Pozarządowych” w Sokółce 

Mimo licznych atrakcji, które były na pikniku, dużą uwagę przyciągało nasze stoisko. Zainteresowani mogli dowiedzieć się od kadetów różnych ciekawostek z zakresu survivalu, pierwszej pomocy, spróbować swoich sił na alkogooglach czy też mogli rozłożyć, jak i złożyć broń lub zostać zamaskowanym

Oprócz naszego stanowiska równie ciekawymi były stoiska Wojskowego Centrum Rekrutacji, Policji, Pomocy Medycznej, lub Straży Granicznej. 

Kadeci mieli okazję pokazać swoje umiejętności z zakresu musztry paradnej lub sprawdzić swoją wydolność w zawodach w  siłowaniu się na rękę.

A sponsorowana pizza od organizatorów 

rekompensowała całodzienny wysiłek.

Tekst: Dominika Sutuła 2c

Zdjęcia: Samojlik Sebastian 3c, Sutuła Dominika 2c