Powiatowy Piknik Rodzinny w Sokółce

1.09.2023 r. nasi kadetów z oddziałów przygotowania wojskowego z Zespołu Szkół w Dąbrowie Białostockiej pod opieką instruktora Janusza Bielawskiego wzięli udział w Powiatowym Pikniku Rodzinnym w Sokółce Organizatorem imprezy był Powiat Sokólski, partnerem strategicznym – Województwo Podlaskie, a współorganizatorzy to Powiatowy Dom Kultury i Agencja Rozwoju Regionalnego Ares z Suwałk. 

Mimo licznych atrakcji, które były na pikniku, dużą uwagę przyciągało nasze stoisko. Osoby zwiedzające mogły dowiedzieć się od kadetów różnych ciekawostek z zakresu survivalu, pierwszej pomocy, spróbować swoich sił na alkogooglach czy też mogli rozłożyć, jak i złożyć broń lub zostać zamaskowanym

lOprócz naszego stoiska, były również stoiska Straży Granicznej, Straży Skarbowo-Celnej, Policji, czy też Wojskowego Centrum Rekrutacji.

Kadeci mieli okazję porozmawiać z przedstawicielami wyżej wymienionych służb, zapoznać się z ich ofertą, aby być może w przyszłości wstąpić w szeregi jednej z nich.

Tekst i zdjęcia: Dominika Zajko kl. lIC