Pierwsze manewry najmłodszych kadetów

W dn.  7-8.09.2023 r.  odbyły się pierwsze manewry najmłodszych kadetów oddziału przygotowania wojskowego. Całokształt działań koordynował instruktor Janusz Bielawski,  zaś program przygotował i zrealizował ZS „Strzelec” Jednostka Strzelecka 1041 z Dąbrowy Białostockiej.  Program obejmował: 

-szkolenie strzeleckie;

-musztrę;

-medycynę pola walki;

-budowanie schronień oraz rozpalanie ognisk;

-pozyskiwanie wody;

-maskowanie;

-nawigację.

W trakcie manewrów odwiedzili nas goście. Pierwszym z nich był Mieczysław Baszko  – Prezes Rady Głównej Krajowego Zrzeszenia LZS. Kiedy kadeci po ciężkim dniu relaksowali się przy ognisku, nasz gość opowiadał nam, jak założyć klub LZS oraz o specjalności strzelectwa sportowego. Przekazał nam także drobne upominki w postaci przypinek z flagą państwową, piłek, koców, itp. Innym tajemniczym gościem był kot, który dla odmiany pojawił się o 5 00 nad ranem i przyśpieszył pobudkę kadetów. 

Na zakończenie manewrów wyróżniający się kadeci zostali nagrodzeni za ciężką pracę oraz wysiłek włożony w szkolenie. Zatem pierwsze manewry za Wami! Gratulujemy dzielnej postawy!! Brawo Wy!!!

Tekst: Dominik Bohdan 3C, zdjęcia: Natalia Jackiewicz 4C