Piknik Wojskowy w Czarnej Białostockiej


12.08.2023 roku grupa kadetów z kl. I i II c z oddziałów przygotowania wojskowego wzięła udział w pikniku wojskowym z okazji święta Wojska Polskiego na stadionie miejskim w Czarnej Białostockiej.
W trakcie wydarzenia uczniowie mieli okazję:
spotkać się z Ministrem Obrony Narodowej – Mariuszem Błaszczakiem;
spróbować swoich sił na strzelnicy wirtualnej;
obejrzeć wystawę Muzeum Wojska w Białymstoku;
podziwiać pokaz skoczków spadochronowych;
obejrzeć mecz IV ligi piłki nożnej: Czarni Czarna Białostocka – Hetman Tykocin;
w przerwie meczu mogliśmy posłuchać występu orkiestry wojskowej z Giżycka;
ponadto mogliśmy podziwiać różne grupy i zespoły działające przy Domu Kultury w Czarnej Białostockiej.
Jednak z naszego punktu widzenia najważniejszym elementem był pokaz musztry w wykonaniu kadetów z kl. II c oddziału przygotowania wojskowego. Propozycja pokazu w trakcie obecności ministra Mariusza Błaszczaka była dla naszej szkoły dużym wyróżnieniem.
Poza tym mogliśmy promować ideę klas mundurowych i pokazywać poziom naszego wyszkolenia obok innych stoiska promocyjnych np.: 18. Białostockiego Pułku Rozpoznawczego, #1PBOT, Mobilnego Punktu Rekrutacyjnego WCR Białystok Pierwszej Dywizji Piechoty Legionów Żandarmerii Wojskowej Stoiska Nadleśnictwa Czarna Białostocka, Lasy Państwowe.

Tekst: Samojlik Sebastian, Pawełko Marysia Zdjęcia: Malewicz Emilia, Zajko Dominika