Jesteśmy na pikniku oraz wielkiej defiladzie wojska polskiego „Silna Biało-Czerwona” w Warszawie

15.08.2023 r. grupa kadetów z oddziałów przygotowania wojskowego uczestniczyła w Centralnych Obchodach Święta Wojska Polskiego oraz 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej. Najpierw kadeci wzięli udział w pikniku przy PGE Narodowy a potem mieli okazję z bliska zobaczyć wielką defiladę wojska polskiego na warszawskiej Wisłostradzie. Widzieli m.in. czołgi Abrams, czołgi K2, armatohaubice K9, Kraby, Raki i kołowe transportery opancerzane Rosomak, bojowe wozy piechoty Borsuk oraz pojazdy minowania narzutowego Baobab a także FA50 i śmigłowce Black Hawk

Mogli podziwiać 200 jednostek sprzętu bojowego, 92 statki powietrzne w asyście 2000 żołnierzy.

Kadeci mieli również sporo czasu na zwiedzanie. Zobaczyli między innymi: PGE Narodowy, Stare Miasto, Plac Zamkowy z Kolumną Zygmunta III Wazy, Plac Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza, Pałac Prezydencki i Pałac Kultury i Nauki.
Tekst: Emilia Malewicz kl.IIc Zdjęcia: Emilia Malewicz kl.IIc, Maria Pawełko kl.Ic, Dominika Sutuła kl.Ic, Dominika Zajko kl.Ic