Sukces naszych uczennic w ogólnopolskim konkursie tematycznym „Nasi sąsiedzi Żydzi”

XI edycja konkursu „Nasi sąsiedzi Żydzi” została zainaugurowana 17 stycznia 2023 roku. Udział w niej wzięło 19 szkół m.in. z Chmielnika, Łomży, Warty. Zadaniem uczestników konkursu było upamiętnienie społeczności żydowskiej poprzez prace plastyczne oraz filmowe.

31 maja 2023 roku w siedzibie Archiwum Państwowego w Kielcach odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji konkursu „Nasi sąsiedzi Żydzi”. Z radością informujemy, że uczennice klasy II  – Malwina Jęcka i Natalia Wnuk zajęły II miejsce w kategorii „Filmy, słuchowiska, wywiady”. Przygotowały film pt. „Suchowolski Bejt Midrasz”. Pracowały pod opieką merytoryczną Jolanty Konstańczuk.

Gala wręczenia nagród odbyła się 18 czerwca 2023 r. podczas Chmielnickich Jarmarków Kulturalnych.

Serdecznie gratulujemy!

Tekst: Malwina Jęcka