Z ziemi polskiej do włoskiej, czyli jak smakuje polska kuchnia

W ramach projektu „Kulturalnie i kulinarnie” uczniowie naszej szkoły przygotowali polskie potrawy: pyry z gzikiem (wielkopolskie danie) oraz szarlotkę. 

Po skończeniu pracy zorganizowano festiwal kulinarny a efekty pracy zostały zaprezentowane społeczności lokalnej. Dodatkowo w czasie jego trwania uczniowie mieli możliwość rozmowy na temat upodobań kulinarnych Włochów. 

Całe przedsięwzięcie znacząco wzmocniło w uczniach umiejętności kulinarne oraz językowe (także język włoski) a także motywowało do wychodzenia ze swojej strefy komfortu, przez co wzrosła ich pewność siebie. 

Projekt „Kulturalnie i kulinarnie” finansowany jest z programu Erasmus + ze środków Unii Europejskiej kwotą: 57 514,00 euro

Tekst: Diana Polewko, Joanna Wołczek, Zdjęcia:Anna Kulhawik