Uczniowie klas mundurowych  trenują z wojskiem 

12.05.2023 r. uczniowie klas mundurowych wzięli udział w szkoleniu ph. „Trenuj z wojskiem”, które zorganizowane zostało przez 18 Białostocki Pułk Rozpoznawczy. Szkolenie odbywało się z zakresu medycyny pola walki, samoobrony, strzelectwa, zielonej taktyki, środków masowego rażenia, obsługi broni oraz surviwalu. Kadeci mogli także obejrzeć pojazdy wojskowe, które są na wyposażeniu polskiej armii. 

W trakcie szkolenia uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem, z zainteresowaniem przyswajali nową wiedzę, jak i doskonalili  już nabytą. 

Obecni podczas szkolenia byli również przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku. Zaprezentowali bogatą ofertę edukacyjną oferowaną przez uczelnie wojskowe a także podpowiadali, w jaki sposób zostać żołnierzem Wojska Polskiego. 

Po zakończonym szkoleniu kadeci otrzymali certyfikaty.

Tekst i zdjęcia: Natalia Jackiewicz kl. III C