Święto 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego i uroczystość nadania imienia Generała Nikodema Sulika

22.06.2023 nasi kadeci wraz z dyrektorem szkoły Jarosławem Budnikiem mieli okazję uczestniczyć w czternastej rocznicy powstania  i święta 18 Białostockiego Pułku Rozpoznawczego. W tej uroczystości  wzięli udział także: wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski oraz wicewojewoda podlaska Bogusława Szczerbińska. 

Punktem kulminacyjnym uroczystej zbiórki było nadanie pułkowi imienia gen. Nikodema Sulika. 

 Na placu apelowym wyróżniającym się żołnierzom wręczono odznaczenia państwowe i wyróżnienia. 

Uczniowie mieli okazję zobaczyć uroczystą defiladę  na pojazdach, efektowne pokazy dynamiczne, pokaz walki wręcz, pokaz obrony przed przeciwnikiem.  

Zebrani mieszkańcy, i oczywiście nasi kadeci, mogli w ramach festynu rodzinnego m.in. obejrzeć sprzęt i uzbrojenie służb mundurowych, skorzystać z parku linowego, toru przeszkód oraz mini strzelnicy oraz spróbować wojskowej grochówki.