Regionalne Zawody w Piłce Ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego 

Imprezą współtowarzyszącą uroczystości oficjalnego oddania do użytku wielofunkcyjnego, pełnowymiarowego boiska sportowego była organizacja Regionalnych Zawodów w Piłce Ręcznej o Puchar Marszałka Województwa Podlaskiego. Wzięli w nim udział uczniowie z 4 szkół:

– ZS w Sokółce;

– ZSR w Sokółce; 

– ZS CKR Janów ;

– ZS m. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej. 

Po rozegranych meczach wyniki  drużyn kształtowały się następująco:

– ZS m. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej & ZS CKR Janów  – 17:8,

– ZS w Sokółce & – ZSR w Sokółce – 5:10,

– ZS w Sokółce& ZS CKR Janów – 9:10,

– ZS m. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej& ZSR w Sokółce – 8:3.

Zatem niekwestionowanym zwycięzcą zawodów i zdobywcą pucharu zostali nasi młodzi szczypiorniści – uczniowie I D. Drużyna trenowana przez Mirosława Tokajuka grała w składzie: Bartosz Andrukiewicz, Adrian Antonik, Jakub Borko,  Karol Białomyza, Szymon Hajkowski, Mateusz Halicki, Krystian Jakimowicz, Patryk Kloza, Bartłomiej Kotowski,  Jakub Marcińczyk, Miłosz Poważa, Mateusz Ryszkiewicz,  Sebastian Roszkowski, Tomasz Wierzbicki. 

W turnieju kolejne miejsca zajęli:

2.  ZSR w Sokółce;

3. ZS CKR Janów;

4. ZS w Sokółce.

Nagrody ufundował Marszałek Województwa Podlaskiego Artur Kosicki. Nasza zwycięska drużyna prócz pucharu otrzymała koszulki dla każdego zawodnika. Ponadto wyróżniono po jednym graczu z każdego zespołu. I tak najlepszym zawodnikiem dąbrowskiego zespołu okazał się Jakub Marcińczyk. Z ZSR w Sokółce –Dawid Solnik, z ZS CKR w Janowie wyróżniono Gabriela Gardziejczyka, zaś z ZS w Sokółce -Patryka Marchiela. 

Zwycięzcom gratulujemy, zaś Pawłowi Wnukowskiemu serdecznie dziękujemy za pomoc w   organizacji turnieju i stałą życzliwość.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Natalia Wnuk