Nowe boisko sportowe oficjalnie otwarte!

 Dzisiaj tj. 20.06.2023r. oddano do użytku wielofunkcyjne, pełnowymiarowe boisko sportowe. Realizacja inwestycji z inicjatywy Starosty Sokólskiego Piotra Rećko, opiewająca na kwotę miliona 61 tysięcy 521 złotych i 48 groszy, przebiegała bardzo sprawnie i zakończyła się terminowo. Połowa środków zaangażowanych w inwestycję została sfinansowana z rządowego programu Sportowa Polska. Poza boiskiem z nową nawierzchnią firma ze Szczecina Solid-Stet  – wykonawca inwestycji -rozwiązała kwestie odwodnienia terenu oraz zagospodarowała go a także zbudowała wiatę rowerową. Przedstawicielem Powiatu Sokólskiego nadzorującym przedsięwzięcie był Dariusz Lipski. Po poświęceniu obiektu przez ks. Andrzeja Horaczego i ks. Wiktora Tietiurkę i uroczystym przecięciu wstęgi uczniowie naszej szkoły dali popis swoich różnorodnych umiejętności:

• pokaz umiejętności naszych młodych szczypiornistów, którzy na ogólnopolskim finale Licealiady w Piłce Ręcznej Chłopców w Puławach, zajęli 5 miejsce w Polsce, pokonując między innymi mistrza wojewódzkiej licealiady z woj. mazowieckiego oraz z Kielc. Nasi szczypiorniści trenują wiele godzin w tygodniu pod opieką nauczyciela WF, trenera Mirosława Tokajuka, jednocześnie koordynatora wojewódzkiego Ośrodków Szkolenia Piłki Ręcznej;

• pokazu walki wręcz z elementami samoobrony, przygotowany przez uczniów oddziałów przygotowania wojskowego pod opieką Tomasza Leszkowicza posiadacza III dana w taekwondo, instruktora samoobrony i strzelectwa sportowego oraz żołnierza 1 Podlaskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej. Kadeci trenują na sali gimnastycznej i siłowni a także mają możliwość korzystania z 2 strzelnic : wirtualnej i pneumatycznej;

• pokaz musztry paradnej w wykonaniu kl. II C, która została zaprezentowana w trakcie tegorocznego przeglądu musztry w Ciechanowcu, gdzie nasi uczniowie zajęli 4 miejsce w województwie. Opiekunem klas mundurowych jest Janusz Bielawski a szkolenia wojskowe odbywają z patronacką jednostką – 1 Podlaską Brygadą Obrony Terytorialnej.

 Wszystkim , którzy pomogli w przygotowaniu inwestycji dyrektor szkoły wręczył pamiątkowe grawertony. Wśród wyróżnionych znamienitych gości znaleźli się:

• Dariusz Piontkowski – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki,

• Mariusz Gromko – Senator RP,

• dr Bogusława Szczerbińska – Wicewojewoda Podlaski,

• Paweł Wnukowski – radny Sejmiku Woj. Podlaskiego,

• Piotr Rećko – Starosta Sokólski,

• Jerzy Białomyzy –  Wicestarosta Sokólski, 

• Romuald Gromacki – członek Zarządu Powiatu Sokólskiego,

• Kazimierz Łabieniec – członek Zarządu Powiatu Sokólskiego,

• Joanna Bieszczad  – kierownik Referatu Rozwoju Starostwa Powiatowego w Sokółce, 

• Dariusz Lipski –  Wiceprezesa ds. Obiektów Kubaturowych Powiatowego Przedsiębiorstwa Drogowo Budowlanego w Sokółce,

• Tomasza Tolko  – dyrektora Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Sokółce,

• Daniel Supronik – dyrektora Wydziału Finansowego Starostwa Powiatowego w Sokółce, 

• Urszula Januszkiewicz p.o.  dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Sokółce. 

Ponadto wśród zaproszonych gości znaleźli się:  Artur Gajlewicz – burmistrz  Dąbrowy Białostockiej z Jan Hrynkiewicz – wójt Sidry; Krzysztof Pawłowski i Grzegorz Skórski- radni powiatu sokólskiego, Adam Wojteczko – przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Białostockiej, Łukasz Owsiejko – wiceprzewodniczący Rady Miejskiej , Alicja Rysiejko – dyrektor PCPR, Krzysztof Jacewicz – kierownik Referatu Obsługi Technicznej Wydz Informatyzacji,  Andrzej Kamliński – kierownik WTZ DB i prezes Fundacji Gama, Leszek Kiejko – sekretarz w Urzędzie Miejskim, Anna Wnuk – dyrektor BS w Dąbrowie Biał., Magdalena Świrydowicz – pracownik referatu oświaty w Starostwie Powiatowym, Małgorzata Ryszkiewicz – przedstawicielka  Rady Rodziców, Wojciech Mikłosz – w zastępstwie komendanta Komisariatu Policji w Dąbrowie Białostockiej, Major z 18 Pułku Logistycznego z Łomży

Na zakończenie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia i gratulacje od zaproszonych gości.  A po nich wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli poczęstować się pysznym jedzeniem, przygotowanym przez uczniów /młodocianych pracowników Branżowej Szkoły I Stopnia, pracujący pod czujnym okiem Marty Mandziej – instruktora zawodu  i innych naszych pracownic.