MilArt Festival w Białymstoku

24.06.2023 r. dziesięcioro uczniów klas mundurowych pod opieką chorążego Janusza Bielawskiego wzięło udział w finale festiwalu MilArt Festival, który odbył się na scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej.

MilArt Festival to połączenie wojskowości z kultura i sztuką. O łączną pulę nagród wartości 12000 walczyli najlepsi, wyłonieni podczas wstępnych eliminacji. Na koncercie mogliśmy usłyszeć piękne występy solowe czy też zespołowe  . Oglądaliśmy występy taneczne w bardzo różnym stylu, począwszy od tańców narodowych po hip-hop czy też mażoretki.  Konkurs prowadzili Miss Polonia 2021/2022 Krystyna Sokołowska oraz ryś, zaś w jury zasiadali: płk  Paweł Lachowski, Joanna Kurowska oraz Dorota Chotecka-Pazura.

Pomysłodawcą festiwalu był płk Paweł Lachowski  – dowódca 18 Pułku Rozpoznawczego w Białymstoku,  aby upamiętnić dziewczynę, która popełniła samobójstwo przed laty, spadając tuż przed jego samochodem.  Celem festiwalu było uświadomienie ,,pokolenia Z”, że nikt nie jest sam i zawsze jest ktoś, kto może nam pomóc.  A także poznanie najbardziej wrażliwych przedstawicieli tego młodego pokolenia, które często ma problem z radzeniem sobie w życiu.

Organizatorem MilArt Festivalu było Stowarzyszenie Akademia Przywództwa Imienia Generała Nikodema Sulika.  

Ponadto, musimy się pochwalić, że konkurs w kategorii junior wygrał dąbrowianin Dawid Andrejczyk!!! Wielkie gratulacje!

Oprócz konkursu mieliśmy okazje również zamienić kilka słów z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku  oraz spróbować swoich sił na symulatorze lodowiska.

Tekst: Dominika Zajko kl. IC , zdjęcia: Dominika Zajko, Maria Pawełko IC, Wiktoria Jurguć IIC