Edukacja po włosku

W trakcie dwutygodniowej mobilności do Włoch uczestnicy projektu „Kulturalnie i kulinarnie” mieli możliwość zwiedzenia dwóch włoskich szkół średnich i spotkania się z włoską młodzież

Podczas pierwszej wizyty wysłuchali prezentacji o specyfice partnerskiej szkoły, jej profilach i największych osiągnięciach. Potem były prezentacje i filmiki ukazujące piękno i kulturę słonecznej Italii. A po nich miła niespodzianka – quiz dla wszystkich uczestników sprawdzający zaprezentowaną wiedzę.Z dumą zauważamy, że  nasz uczestnik zajął 3 m.

Następny punkt programu to nasze prezentacje i filmiki o Polsce, o Podlasiu oraz o naszej szkole. Potem czas na pamiątkowe zdjęcia i spacer po szkole a po nim praca w projektowych grupach. Uczestnicy mobilności mieli okazję również nawiązać nowe znajomości a przede wszystkim  doskonalić język angielski.

Zdobyta wiedza z pewnością pomogła uczestnikom lepiej poznać kraj a nowe znajomości być może przerodzą się w relacje trwające długie lata. Projekt „Kulturalnie i kulinarnie” finansowany jest z programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej kwotą: 57 514,00 euro.

Tekst: Edyta Budnik i Natalia Chodziutko,   zdjęcia: Anna Kulhawik, Natalia Wnuk