Beata Pigiel laureatką XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej- zajęła 6 m. w kraju! 

Nasza szkoła może poszczycić się licznymi osiągnięciami sportowymi, artystycznymi czy też w zakresie przedmiotów humanistycznych oraz ekologii. W dniach 5-6 czerwca uczennica klasy 3b – Beata Pigiel, brała udział w finale XXVII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej w Niepokalanowie, na którym uzyskała tytuł laureata zajmując 6 miejsce w Polsce. Tym samym zdobyła także indeksy na studia a także wyjazd do Wilna.

Aby to osiągnąć musiała ona wykazać się niebywałą znajomością nie tylko treści szczegółowej Księgi Powtórzonego Prawa i Listu do Hebrajczyków, ale także kontekstu historycznego, geograficznego i kulturowego wydarzeń w nich opisanych. Jej zaangażowanie i determinacja w zdobywaniu wiedzy z zakresu znajomości Pisma Świętego nie tylko pozwoliła jej pewnie przejść przez etapy: szkolny, diecezjalny i finałowy tego konkursu, ale z całą pewnością była także niezwykłą przygodą z żywym Słowem Bożym, które samo w sobie jest źródłem szczęścia i radości.

W przygotowaniach pomagał jej ks. Mateusz Trochim.

Naszej laureatce gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!

Tekst i zdjęcia: ks. Mateusz Trochim