Ascoli Piceno oczami uczestników mobilności do Włoch

Praca przewodnika turystycznego jest bardzo trudna, ale również niezwykła. Polega ona na przedstawieniu  obiektów turystom w przystępny i interesujący sposób. Tego zadania podjęli się nasi uczniowie, zgodnie z podziałem zadań projektowych we włoskim miasteczku Ascoli Piceno, opisując najbardziej charakterystyczne dla tego miasta obiekty.

Caffe Meletti
Caffe Meletti to niewielka ponad stuletnia kawiarnia, której nazwa wzięła się od nazwiska jej właściciela. Została ona uznana przez Ministerstwo Kultury i Środowiska za historyczną i artystyczną. Kawiarnię odwiedzały znane osobistości, takie jak np. Ernest Hemingway. To właśnie w tej kawiarni powstała receptura lokalnego likieru Anisette. Mieliśmy okazję także napić się pysznej kawy.

Katedra św. Emidiusza
Katedra św. Emidiusza to wybudowana w XVI w. katedra, która jest siedzibą biskupią diecezji Ascoli Pienco. Znajduje się ona na ulicy Piazza Aringo i od starożytności jest centrum życia publicznego. We wnętrzu pozostawiony jest poliptyk weneckiego malarza Carla Crivella.

Pałac Palazzo dei Capitani del Popolo
Pałac Palazzo dei Capitani del Popolo jest symbolem władzy politycznej, publicznej i społecznej Ascoli na przestrzeni wieków. Wznosi sie on nieopodal zabytkowej Caffe Meletti w samym sercu centrum miasta. Obecnie budynek służy jako siedziba Wydziału Kultury oraz odbywaja sie tam Posiedzenia Rady Miejskiej Ascoli Pienco.

Projekt „Kulturalnie i kulinarnie” finansowany jest z programu Erasmus + ze środków Unii Europejskiej kwotą: 57 514,00 euro.
Tekst: Sabina Fiedorowicz kl. IB i Wiktoria Sienkiewicz kl. I C, zdjęcia: Anna Kulhawik