Uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę bitwy pod Monte Cassino 

19 maja 2023 r. pod obeliskiem poświęconym generałowi Nikodemowi Sulikowi w Dąbrowie Białostockiej odbyła się uroczystość upamiętniająca 79. rocznicę bitwy pod Monte Cassino. 

Uroczysty apel oraz część artystyczną przygotowali uczniowie kl. I c i II c –  oddziałów przygotowania wojskowego pod opieką merytoryczną Ireny Hańczaruk i Edyty Budnik. W niej wystąpiły także nasze utalentowane wokalistki z kl. III A  Marta Ryszkiewicz i Wiktoria Żdanuk. 

W wydarzeniu udział wzięli także przedstawiciele władz miejskich:

– burmistrz Artur Gajlewicz;

– przewodniczący Rady Miejskiej  – Adam Wojteczko;

– sekretarz gminy – Leszek Kiejko;

– dyrektor M – GOK Maciej Sulik. 

Po uroczystym apelu władze miasta wraz z dyrektorem szkoły, Samorządem Uczniowskim i przedstawicielami klas mundurowych, złożyli  kwiaty i zapalili znicze przy pomniku w Kamiennej Starej, gdzie spoczywa generał Nikodem Sulik.

Współorganizatorem uroczystości był także M – GOK w Dąbrowie Białostockiej. Bartkowi Andrejczykowi dziękujemy za nagłośnienie uroczystości. 

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Anna Kulhawik, Edyta Budnik, Natalia Laskowska