Rzym i Ascoli Piceno

Nie samymi stażami zawodowych człowiek żyje. Będąc we Włoszech grzechem byłoby nie zwiedzić Rzymu – Wiecznego Miasta, chociażby pobieżnie. Uczestnicy mobilności zobaczyli największe jego  atrakcje: Bazylikę św. Piotra w Watykanie, Panteon, Forum Romanum i Koloseum, Fontannę di Trevi, Schody Hiszpańskie. 

Zaś niedzielę 21.05.2023 r. spędzili w Ascoli Piceno, zabytkowym mieście w środkowych Włoszech, położonym w otoczeniu malowniczych wzgórz u zbiegu rzek Tronto i Castellano, niedaleko od wybrzeża Morza Adriatyckiego. Jego historia sięga czasów starożytnych. 

Mobilność uczniów i kadry do Włoch jest koordynowana przez Powiat Sokólski a współfinansowana przez Unię Europejską  w ramach programu ERASMUS+. Mobilność uczniów i kadry (KA121) o nr 2022-1-PL01-KA121-VET-000062549 ,kształcenie i szkolenia zawodowe (VET).

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Ewa Harasim