Uczniowie przewodnikami po Grecji 

W ramach pracy projektowej uczniowie, wcielając się w role przewodników ,opisywali omawiali  w języku angielskim zabytki kultury materialnej Grecji. Zaprezentowali trzy: Zamek Platamonas, Kościół Prawosławny w Katerini oraz kościół pod wezwaniem św. Mikołaja w Litochoro. 

Historia zamku Platamonas sięga X wieku, był fortecą chroniąca szlak handlowy. Rządzili nim Wenecjanie i Turcy. W czasie II wojny światowej został w dużym stopniu zniszczony. 

Jeden z najważniejszych zabytków kultury greckiej to grecki kościół prawosławny znajdujący się w miejscowości Katerini. Kościół ten jest pięknym przykładem architektury sakralnej, charakteryzującej się wyjątkowym stylem i bogactwem detali. Został zbudowany w XVII wieku. 

Położony w centrum Litochoro-kościół pod wezwaniem św. Mikołaja, patrona marynarzy jest szczególnie ważnym miejscem dla miejscowej społeczności ze względu na morską przeszłość miasteczka. 

Przemówienia pozwoliły uczniom wzmocnić swoje umiejętności językowe oraz poszerzyć wiedzę na temat kultury greckiej.

 Projekt „Kulturalnie i kulinarnie” finansowany jest z programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej kwotą: 57 514,00 euro.