Świąteczne śniadanie

W Niedzielę Wielkanocną (09.04.2023) zostało zorganizowane śniadanie wielkanocne uczniom z Białorusi mieszkających w internacie.

Uczniowie w internacie zjedli potrawy poświęcone w Wielką Sobotę. Śniadanie wielkanocne jest radosnym posiłkiem bogatym w różnorodne potrawy z jaj i mięs. Każda potrawa ma charakter symboliczny. Jajka spożywane podczas śniadania symbolizują życie zaś wędliny w naszej kulturze oznaczają dostatek i sytość. Ważnym symbolem wielkanocnym jest sól, która oznacza oczyszczenie i prawdę. Nie zabrakło również drożdżowej babki symbolizującej dobrobyt.

Podczas śniadania wielkanocnego omówiliśmy savoir vivre – zasady dobrego zachowania się przy stole. Rozmawialiśmy o tradycjach obchodzenia Świąt Wielkanocnych w Polsce i na Białorusi. Uczniowie  samodzielnie nakryli do stołu oraz uczestniczyli w przygotowaniu potraw.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć.