Beata i Olivia finalistkami konkursu historycznego 

31 marca 2023 roku w VIII LO im. Kazimierza Wielkiego w Białymstoku odbył się XXII Ogólnopolski Konkurs Historyczny „Polska Piastowska”. Uczestniczyło w nim 29 najlepszych uczniów z różnych szkół w Polsce m.in. z Łodzi, Kutna, Siedlec. Finaliści mieli za zadanie rozwiązać test o polskich władcach z dynastii Piastów. Pytania dotyczyły kultury, wojskowości i życia polityczno-gospodarczego dawnej Polski. Nie zabrakło także zadań z mapami i ilustracjami.

Dziesięcioro najlepszych uczestników otrzymywało tytuł laureata oraz indeks na studia historyczne, stosunki międzynarodowe lub socjologię.

Beata Pigiel uczennica klasy 3b zajęła 13 miejsce, zaś Olivia Czekało z klasy 3a uzyskała 22 wynik. Obie uczennice zostały finalistkami tego konkursu. Dziewczęta pracowały pod opieką merytoryczną Mirosława Hańczaruka – nauczyciela historii. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Tekst i zdjęcia: Edyta Budnik i Mirosław Hańczaruk