Wystawa prac plastycznych, czyli ,,@szymon.rysuje, prezentuje”

6 lutego 2023r. o godz. 9 00 uczniowie kl. II B i III B wzięli udział w niecodziennym wydarzeniu. Uczestniczyli w  otwarciu wystawy prac plastycznych – ,,@szymon.rysuje, prezentuje”.  Bohater dzisiejszej uroczystości,  wyjątkowo uzdolniony plastycznie uczeń kl. III B – Szymon Ziental, ma już na swoim koncie kilka sukcesów, m.in.  II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Nasz Ojciec Święty”’ , I miejsce w VIII Powiatowym Konkursie Plastycznym „Generał Nikodem Sulik w karykaturze”.

Nasz młody i skromny  artysta ujawnił nam kilka tajemnic ze swojej twórczości.  

Dowiedzieliśmy się, o kulisach powstawania dzieł, o stylu i sposobie pracy. Szymon wprowadził nas w swój świat superbohaterów, kolorowych kredek i szkiców ołówkiem. Opowiadał o rozpoczęciu przygody z rysowaniem i o progresie na przestrzeni lat. Rodzice zawsze go wspierali i wierzyli w jego sukces. Dzisiaj też kibicują mu jego koledzy i koleżanki ze szkolnej ławki oraz nauczyciele i dyrekcja. 

Szymon swój talent ujawnił w I kl. liceum, miał wtedy 14 lat. Pierwszą ważną dla niego pracą był rysunek swojego psa. Kolejne inspiracje do prac czerpał z filmów Marvela, szczególnie jego uwagę przyciągali bohaterowie. Aktualnie rysuje swoje prace i  wstawia je na Instagram, gdzie możemy obserwować etapy ich powstawania.

Zdradził nam też tajemnice  związane z  planami na przyszłość. Marzy mu się  praca w studiu filmowym, szczególnie przy projektowaniu szkiców koncepcyjnych (projektowanie scen, strojów, postaci i rekwizytów).

Szymonowi życzymy dalszych sukcesów. Zapraszamy do obejrzenia wystawy na dolnym korytarzu w budynku LO. A także obserwujcie postępy Szymona na instagramowym koncie @szymon.rysuje.

Tekst: Anna Stankiewicz, Milena Hukałowicz, Aleksandra Sutuła zdjęcia: Anna Kulhawik