Podsumowujemy projekt ”Dobry żołnierz, to żołnierz wyszkolony – system szkoleniowy dla uczniów powiatu sokólskiego edycja IV”

Święto Patrona Szkoły to także doskonała okazja do podsumowań. 19.01.2022 r. podsumowaliśmy projekt pt: ”Dobry żołnierz, to żołnierz wyszkolony – system szkoleniowy dla uczniów powiatu sokólskiego edycja IV” współfinansowany ze środków Ministerstwa Obrony Narodowej i Powiatu Sokólskiego. Osobiście dokonała tego  Ewa Dębko  – Prezes Stowarzyszenia Towarzystwa „Ziemia Sokólska”, które to stowarzyszenie było wnioskodawcą projektu. W związku z jego realizacją Towarzystwo „Ziemia Sokólska” przekazało naszej szkole dużo wartościowego sprzętu. Są to m.in. kamizelki taktyczne, lornetki wojskowe, siatki maskujące, noże treningowe,  busole,  atrapy broni, granatów. 

Wszystkim uczniom klas mundurowych, biorącym udział w projekcie, zaproszeni na uroczystość goście wręczyli pamiątkowe medale. Także pucharami i nagrodami nagrodzono zwycięzców rywalizacji na strzelnicy  wirtualnej. Konkurs ogłoszono w trakcie realizacji projektu.  I tak:

I miejsce zajął Sebastian Sobolewski kl. II C

II miejsce – Mateusz Bojarzyński kl. III C

III miejsce  – Sebastian Samojlik kl. II C

 Sponsorami nagród był Zarząd Powiatu Sokólskiego, zaś  realizacja zadań  i celów projektu „Dobry żołnierz, to żołnierz wyszkolony – system szkoleniowy dla uczniów powiatu sokólskiego edycja IV” spoczywała na Januszu Bielawskim – -opiekunie klas mundurowych. Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania Zarządowi Powiatu Sokólskiego a w szczególności Staroście Sokólskiemu Piotrowi Rećko za wsparcie finansowe.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Anna Kulhawik