Z wizytą w Powiatowym Zakładzie Aktywności Zawodowej

1 grudnia 2022 r. na zaproszenie kierownika Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej – Katarzyny Sulik a także jej męża Jarosława  uczniowie kl III B Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej odwiedzili Zakład Aktywności Zawodowej w Suchowoli. Poznali historię tego miejsca a także przyglądali się pracy osób niepełnosprawnych. Zwrócili uwagę  na różnicę pomiędzy tą placówką a Warsztatami Terapii Zajęciowej z Dąbrowy Białostockiej,  które są im dobrze znane. Wielu z uczniów tej klasy było wolontariuszami i współpracowało z dąbrowską placówką przy okazji organizacji cyklicznych imprez. Warto nadmienić, że dobra współpracy szkoła trwa już od ponad 20 lat.

W suchowolskim ZAZ-ie uczniowie podziwiali, jak wygląda nowoczesna, profesjonalna kuchnia, stołówka i pomieszczenia socjalne a także obserwowali, jak osoby niepełnosprawne wykonują swoje zadania i współpracują ze sobą. Poznali także specyfikę ich pracy.

Poza tym dąbrowscy licealiści obejrzeli w Zespole Szkół szklaną ściankę poświęconą bł. ks. Jerzemu Popiełuszce.Na zakończenie spotkania uczniowie zostali poczęstowani kawą i ciastem, i tam kontynuowali rozmowy o specyfice współpracy i pracy z osobami niepełnosprawnymi. 

Składamy serdeczne podziękowania Jarosławowi Sulikowi za zaproszenie, poświęcony czas i życzliwe przyjęcie. 

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Stanisław Stroczkowski