Wizyta uczniów na uczelni wojskowej we Wrocławiu

28.11.2022 r. grupa uczniów z klas mundurowych Liceum Ogólnokształcące w Dąbrowie Białostockiej uczestniczyła w uroczystości Święta Podchorążego na zaproszenie Rektora Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu płk. Piotra Płonki. W tym samym dniu organizowany był także Dzień Otwarty tej wojskowej uczelni. Wyjazd był także okazją do spotkania z absolwentami liceum studiującymi w AWL. Aktualnie studia w ramach uczelni wojskowej we Wrocławiu realizuje  6 osób. Spośród uczestników wyjazdu zdecydowana większość już tam planuje studia wojskowe.

Wizyta we Wrocławiu  na uczelni, z którą nasza szkoła ma podpisaną umowę o współpracy, dostarczyła uczniom pełniejszej wiedzy na temat, zarówno kierunków studiów, wyposażenia uczelni, wymagań egzaminacyjnych. Ważne także były rozmowy ze studentami, pozwoliły na rozwianie różnych wątpliwości.

Tekst: Jarosław Budnik,  zdjęcia:  Dominik Bohdan