Uczniowie dąbrowskiego LO laureatami wojewódzkiego konkursu „Gospodarstwo moich rodziców jest Eko- i dba o środowisko”

Miło nam zakomunikować, że uczennica kl. I B Julia Kalenik zdobyła  pierwsze miejsce w wojewódzkim konkursie ekologicznym „Gospodarstwo moich rodziców jest Eko- i dba o środowisko” w kategorii szkół ponadpodstawowych. Natomiast trzecią lokatę osiągnął Marcin Piekutowski, także uczeń kl I B. Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Podlaskiego. Celem przedsięwzięcia jest promocja gospodarstw prowadzących praktykę przyjazną środowisku.

Uczestnicy mieli za zadanie napisać pracę na temat ekologicznego gospodarstwa rolnego oraz zamieścić fotografie wspomnianego miejsca. Prace dotyczyły w szczególności gospodarstw ukierunkowanych na produkcję roślinną i zwierzęcą. Uczniowie brali również pod uwagę inwestycje na rzecz ochrony środowiska i ekologii, które były wdrażane w gospodarstwach ich rodziców. Prace uczniów  były pisane pod opieką merytoryczną mgr Małgorzaty Lewko. 

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 15 grudnia 2022r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego.

Julii i Marcinowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Tekst i zdjęcia: Małgorzata Lewko