MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE  na strzelnicy wirtualnej

W ramach projektu ”Sorry, taki mamy klimat” o nr 2021-2-PL01-KA220-SCH-000049222 z programu Erasmus+ finansowanego ze środków Unii Europejskiej  w trakcie mobilności odbywającej się w Polsce zostały zorganizowane MIĘDZYNARODOWE ZAWODY STRZELECKIE na strzelnicy wirtualnej.

Wzięli w nich udział uczniowie trzech szkół biorących udział w projekcie, czyli z

Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej; Collegio Seneca SCA z Cordoby; 3rd Senior High Epifanios School z Ioanniny. Konkurencje konkursowe zostały rozegrane w systemie szkolno-treningowym „Pojedynek” na strzelnicy wirtualnej w odniesieniu do zróżnicowanych warunków bojowych, scenariusz rywalizacji polegał na oddaniu jak największej ilości strzałów w określonym czasie.

 Asystentami zawodów byli uczniowie klas mundurowych: Sebastian Sobolewski i Dominik Bohdan którzy służyli radą i udzielali wskazówek w jęz. angielskim zagranicznym kolegom. Sędzią była Ola Wróbel z klasy 4cp. Nad bezpieczeństwem zawodników i całokształtem przedsięwzięcia czuwał Janusz Bielawski. Uczniowie rywalizowali w trzyosobowych grupach, tak jak współpracowali ze sobą ze sobą przez osiem dni mobilności w Polsce.

 I tak oto po długiej rywalizacji zwycięzcami zostali:

I miejsce z 231 p.

Oliwia Ryszkiewicz  (Polska)

Judit Corral Hidalgo (Hiszpania)

Aikaterini Gola  (Grecja)

II miejsce z 169 p. 

Anna Kulhawik (Polska)

Silvia Cabello Diaz (Hiszpania)

Eirini Gkertsou (Grecja)

III miejsce z 156 p.

Karolina Karpienia (Polska)

Daniel Serrano Ruz(Hiszpania)

Loukia Gkogkou (Grecja)

Najlepsi strzelcy to:

1. m. Oliwia Ryszkiewicz (Polska) – 90 p.

2. m. Helena Sanz Haro (Hiszpania) – 87 p. 

3. m. Anna Kulhawik (Polska)  –  82 p. 

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Anna Kulhawik, Natalia Wnuk, Oliwia Ryszkiewicz