Dziękujemy dyrekcji, nauczycielom i uczniom Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku

Zakończenie roku 2022 to także dobra okazja do podziękowań za bardzo dobrą współpracę, życzliwość i pomoc w realizacji projektu „Sorry, taki mamy klimat” dyrekcji Zespołu Szkół Samorządowych w Lipsku na czele z p. dyrektor Barbarą Aleksiejczyk.

Jesteśmy wdzięczni także wszystkim 

nauczycielom, w szczególności anglistom, którzy umożliwili Nam realizację tego trudnego wyzwania, jakim było przeprowadzenie zajęć z zakresu ekologii oraz dbania o środowisko w klasach ósmych.

W dn. 8 listopada 2022 roku młodzież zaangażowana w projekt „Sorry, taki mamy klimat” w międzynarodowych grupach wcieliła się w rolę nauczycieli i prowadziła zajęcia z zakresu ekologii, dbania o środowisko, w języku angielskim. Lekcje odbywały się na podstawie opracowywanych wcześniej scenariuszy. Wykonano wiele doświadczeń, obserwacji, wyprowadzano wnioski na temat zanieczyszczenia naszego środowiska, a także rozmawiano o sposobach zmiany trybu życia na bardziej „exo- friendly”. Uczniowie szkół podstawowych brali aktywny udział w warsztatach i z pewnością nauczyli się czegoś nowego.

 Dla uczestników projektu  to również ciekawe doświadczenie i wyzwanie, któremu, na szczęście, udało się sprostać. Dzięki tego typu zadaniom mogli polepszać i rozwijać swoje umiejętności językowe w codziennym porozumiewaniu się oraz współpracy z kolegami i koleżankami z zagranicy.

Tekst: Karolina Karpienia, Oliwia Kopeć,  zdjęcia: uczestnicy projektu „Sorry, taki mamy klimat”