Z wizytą w Placówce Straży Granicznej w Kuźnicy Białostockiej

Jedną z ciekawszych atrakcji dla naszych zagranicznych gości w trakcie warsztatów nauczycieli i ich pobytu w Polsce w dn. 15 – 22 października 2022 r. było zwiedzanie zewnętrznej granicy Unii Europejskiej i jednocześnie strefy Schengen. Nauczyciele z Grecji i Hiszpanii mogli także zobaczyć Placówkę Straży Granicznej w Kużnicy Białostockiej wraz z przejściem towarowym i pieszym. Oglądali niedawno wybudowany mur na granicy polsko – białoruskiej, zapoznawali się z wyposażeniem funkcjonariusza SG, poznawali jego zadania, czy też przyglądali się jego codziennej pracy np. mogli zaobserwować odprawę ruchu towarowego.

Naszych zagranicznych gości osobiście przyjął i ugościł komendant placówki płk SG Zbigniew Awdziej, za co jesteśmy mu bardzo, bardzo wdzięczni.

Tekst: Edyta Budnik, zdjęcia: Janusz Bielawski