Uczestnicy projektu „Sorry, taki mamy klimat” w Powiatowym Biegu Niepodległości

Dzisiejszy projektowy  poranek (10.11. 2022 r. ) przebiegał zgoła odmiennie, tego dnia znacząca część uczestników projektu wzięła udział w Powiatowym Biegu Niepodległości  Sokółka 2022 „1918 Metrów Wolności”, pod patronatem Piotra Rećko, Starosty Sokólskiego. Organizatorami wydarzenia był Powiat Sokólski i Stowarzyszenie „Towarzystwo Ziemia Sokólska”.

Spośród uczestników projektu najliczniejszą grupę stanowili Hiszpanie (7) i troje z nich: Celia Moreno Cabeza , Daniel Serrano Ruz ,Miguel Ángel Cívico Marín z Colegio Seneca SCA School z Cordoby odniosło spektakularne zwycięstwo w swojej kategorii.Także w kategorii open startowały 2 inne uczestniczki projektu z  3rd Senior High School z Joanniny: Despoina-Kalliopi Angeli, Dimitra Botsiou wraz z wicedyrektor Dimitrą Katsouli.Polską grupę dzielnie reprezentowały Karolina Karpienia i Oliwia Kopeć.

W ten sposób  upamiętniliśmy 104. rocznicę odzyskania niepodległości przez  Polskę.

Tekst: Edyta Budnik
Zdjęcia: Oliwia Ryszkiewicz, Anna Kulhawik, Azucena Perez