Pobyt w Grecji trwa

Kolejne dni pobytu uczestników  krótkoterminowej mobilności w Grecji  o specjalności kucharz ze Szkoły Branżowej I Stopnia z Zespołu Szkół im. gen. N. Sulika w Dąbrowie Białostockiej, którzy biorą udział w projekcie o nr 2021-1-PL01-KA121-VET-000035566 z programu Erasmus+ ze środków Unii Europejskiej,    upływają na doskonaleniu umiejętności zawodowych i jednocześnie zwiedzaniu.  Nasi przyszli kucharze poznają różnorodne metody sporządzania potraw greckich. Uczą się także zasad dekorowania, serwowania potraw i nabierają umiejętności pracy w zespole.

W wolnym czasie dużo zwiedzają, wszak zakwaterowanie u podnóża Olimpu zobowiązuje. Byli w miasteczku Litochoro a także na Basenach Afrodyty. Kolejny dzień to zwiedzanie meteorów – klasztorów zawieszonych w chmurach.

 Koordynatorem projektu jest Starostwo Powiatowe w Sokółce.