Pielgrzymka dąbrowskich maturzystów

7 października 2022 r. 24 osobowa grupa maturzystów dąbrowskiego liceum wraz z opiekunami: Janem Olechno oraz ks. Mateuszem Trochimem wzięła udział w tradycyjnej, Dorocznej Pielgrzymce Maturzystów Archidiecezji Białostockiej na Jasną Górę.

Uroczystościom w częstochowskiej bazylice  przewodniczył  ks. biskup Henryk Ciereszko. U stóp Pani Jasnogórskiej młodzież modliła się w intencji dobrego przygotowania do egzaminu dojrzałości, jak i również rozpoznania swojego powołania i wyboru właściwej drogi życiowej. Warto dodać, że dąbrowscy maturzyści poza uczniami kilku białostockich szkół byli jedyną szkołą z terenu Archidiecezji Białostockiej.

Wdzięczna swoim opiekunom a także sekretarz szkoły Bożenie Kłoczko za profesjonalną organizację  pielgrzymki, a przede wszystkim pokrzepiona duchowo  młodzież wróciła szczęśliwie do swych domów. Szczególne podziękowania kieruje w stronę Burmistrza Artura Gajlewicza i Ks. Proboszcza Andrzeja Horaczego  za udzielone wsparcie.

Tekst: Edyta Budnik,  zdjęcia: Roksana Gawrylik IV A