Eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski Klas Wojskowych i Organizacji Proobronnych

07.10.2022 r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do Strzeleckich Mistrzostw Polski Klas Wojskowych i Organizacji Proobronnych. W drużynowej rywalizacji mogły wziąć udział tylko certyfikowane wojskowe klasy mundurowe oraz oddziały przygotowania wojskowego uczestniczące w specjalnym programie prowadzonym przez MON. Konkurencje kadeckie zostały rozegrane na systemie szkolno-treningowym „Śnieżnik” na strzelnicy wirtualnej a ich scenariusz był oparty na konkretnych sytuacjach taktycznych. Zadaniem drużyn było wykrycie i zniszczenie jak największej ilości celów. 

W eliminacjach uczestniczyli kadeci z siedmiu szkół:

– Zespół Szkół im. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej;

– I Liceum Ogólnokształcące CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku; 

– Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu; 

– I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie;

– Liceum Ogólnokształcące zakładu doskonalenia zawodowego w Białymstoku z siedziba w Suwałkach; 

– II Liceum Ogólnokształcące im. 9 Pułku Strzelców Konnych w Grajewie;

– I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej Curie w Hajnówce. 

Zwycięzcami okazali się kadeci z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Ciechanowcu, zaś jedna z naszych drużyna zajęła 3. m. Jej  skład to: Weronika Grabowska, Gabriela Hajkowska i Dominik Bohdan. Pracowała pod opieką mgr. Tomasza Leszkowicza.

Organizatorem przedsięwzięcia było Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji Ośrodek Zamiejscowy w Białymstoku oraz kadeci z klas drugich pracujący pod opieką Janusza Bielawskiego.

Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu i pomoc w organizacji!

Tekst: Anna Kulhawik

Zdjęcia: Natalia Laskowska