Uroczyste obchody 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej w Kuźnicy Białostockiej pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Podlaskiego – dr. Artura Kosickiego   

Reprezentacja klas mundurowych z naszej szkoły  na zaproszenie Komendanta Placówki  Straży Granicznej w Kuźnicy Białostockiej wzięła udział w uroczystych obchody w 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej.

   Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Świętej, którą uświetniła  Orkiestra Reprezentacyjna Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Następnie uczestnicy uroczystości przemaszerowali  spod kościoła na cmentarz,  gdzie najpierw wysłuchano okolicznościowych wystąpień a potem złożono kwiaty. 

    Obchody 102. rocznicy Bitwy Niemeńskiej były połączone z Dniem Otwartym Placówki SG w Kuźnicy Białostockiej. W ramach obchodów odbywały się pokazy sprzętu SG, straży pożarnej i policji, prezentacja umiejętności psów służbowych oraz gry i zabawy.  

  Dziękujemy Komendantowi  Placówki  Straży Granicznej w Kuźnicy Białostockiej płk. SG Zbigniewowi Awdziejowi za zaproszenie. 

Tekst i zdjęcia: Gabriela Hajkowska kl. IV C