Manewry klas mundurowych w Twierdzy Osowiec

W dniach 08-09.09.2022 r. kadeci I klasy Oddziału Przygotowania Wojskowego wzięli udział w  manewrach  na terenie Garnizonu Osowiec.

Nasi uczniowie rozpoczęli swoją przygodę od szkolenia z żołnierzami 1. Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Tematem zajęć był pomiar odległości do celu za pomocą przyrządów optycznych broni strzelca wyborowego (karabin wyborowy „Bor”).
Kolejny punkt programu to zwiedzanie przez kadetów i kadrę szkoleniową Twierdzy Osowiec. Historyczną wiedzą  w ciekawy i bardzo obrazowy sposób podzielił się z nimi Mirosław Worona.

Po południu uczniowie klasy I OPW pod okiem starszych kolegów ćwiczyli musztrę, a o zmierzchu poznawali podstawy topografii.  Zajęcia poprowadził  instruktor Tomasz Leszkowicz.
Późnym wieczorem odbyły się gry integracyjne.

Drugi dzień zajęciowy kadeci rozpoczęli od porannej trzykilometrowej zaprawy.
Tuż przed zakończeniem zwiedzili siedzibę Biebrzańskiego Parku Narodowego, gdzie zostały zaprezentowane filmy pokazujące bogactwo przyrody biebrzańskiej.
Kadeci wrócili zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzy.

Organizatorem manewrów był instruktor  Janusz Bielawski.