Słownik, książka kucharska i filmy, czyli rezultaty projektu

Istotną częścią  realizowanego „Bardzo smacznego projektu, czyli na granicy smaku” w ramach „Ponadnarodowej mobilności uczniów” w dn. 22.05.2022  – 05.06.2022r. przez grupę trzydzieściorga dąbrowskich licealistów w miejscowości Leptokaria w Grecji są rezultaty, Zakłada się, że w wyniku działań projektowych  powstanie słownik określeń kulinarnych w językach polsko-grecko-angielskim oraz książka kucharska zawierająca po 10 przepisów tradycyjnych potraw polskich i greckich. Nad tymi publikacjami pracowali dąbrowscy licealiści przy wsparciu merytorycznym  greckich kucharzy oraz nauczycieli. 

Ostatnim rezultatem działań dąbrowskich licealistów będą 2 filmiki zawierające nagrany i zmontowany materiał filmowy dotyczący warsztatów kulinarnych, happeningu oraz  festynu, który planowany na jest zakończenie projektu już w Dąbrowie Białostockiej.  

Do osiągnięcia założonych rezultatów przygotowywały zajęcia  ze ekspertami z określonych dziedzin: kulinariów, dziennikarstwa,  filmu itp.

Tekst: Edyta Budnik          

zdjęcia: Natalia Wnuk kl. IB