Spotkanie z absolwentką – Patrycją Lipską

Dn. 25.04. 2022 r. Patrycja Oliwia Lipska – absolwentka naszego liceum, obecnie studentka kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku przedstawiła prezentację podkreślającą, jak ważna jest profilaktyka w zwalczaniu nowotworów. Uczniowie wybranych klas mieli okazję posłuchać o specyfikacji, objawach, rokowaniach i co najważniejsze zapobieganiu i wczesnym wykrywaniu pięciu nowotworów (rak piersi, czerniak, rak jądra, rak szyjki macicy i rak jelita grubego).
Było to jedno z 5 spotkań zaplanowanych z uczniami szkół ponadpodstawowych w ramach fakultetu „Epidemiologia nowotworów” prowadzonego przez dr n. med. Alicję Karwowską z Zakładu Higieny, Epidemiologii i Zaburzeń Metabolicznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Tekst: Patrycja Lipska , zdjęcia: Anna Kulhawik