Dlaczego warto zostać studentem Akademii Wojsk Lądowych?

Do podjęcia takiego właśnie wyzwania przekonywali uczniów czterech klas mundurowych niedawni absolwenci naszego liceum a aktualnie studenci Akademii Wojsk Lądowych im. T. Kościuszki we Wrocławiu. Na spotkaniu  dn. 10.03.2022 r.  przedstawili bogatą ofertę edukacyjną uczelni i zachęcali do studiowania na AWL. Warto dodać, że aktualnie na tej elitarnej wojskowej uczelni (jednej z czterech w Polsce), studiuje  pięcioro naszych absolwentów:

• sierż. pchor. Karolina Budnik jest studentką V r., kierunek – zarządzanie, specjalność-logistyka;

• sierż. pchor. Kamil Pałkiewicz – student IV r., kierunek – inżynieria bezpieczeństwa, specjalność – saperska ,

• st. kpr. podchor. Marek Kamliński – student III r., kierunek – dowodzenie, specjalność- artyleria rakietowa

• kpr. pchor. Maciej Budnik – student III r., kierunek – dowodzenie, specjalność- zmechanizowana,

• szer. pchor. Łukasz Chodorowski – student I r., kierunek – dowodzenie, specjalność- pancerno – zmechanizowana.

Tekst: Edyta Budnik

Zdjęcia: Natalia Wnuk, Natalia Laskowska